Wynajem i dzierżawa drukarek
Epson WF-M21000 — wynajem monochromatycznego MFP A3 (100 str/min A4 ISO)
Wynajem, dzierżawa lub zakup dla firm — dobierzemy urządzenie i warunki pod Twój wolumen.

Flagowe monochromatyczne MFP A3 do intensywnego druku czarno-białego — druk, kopia i skan (w kolorze), 100 str/min w A4 (ISO/IEC 24734), także w druku dwustronnym, oraz 54 str/min w A3. Nieruchoma liniowa głowica utrzymuje pełną prędkość praktycznie niezależnie od pokrycia; obciążenie do 400 000 stron/mies., wykańczanie z modułem broszur i dziurkaczem oraz nośniki do SRA3. Drukuje atramentem bez rozgrzewania — niski pobór energii (TEC 0,4 kWh/tydz.). Szyfrowany dysk twardy 320 GB. W wynajmie z serwisem i atramentem po stronie INTRAX.
↓ zaznacz wolumen i otrzymaj wycenę
Szybka wycena — zaznacz i przejdź do formularza
W pakiecie stawka za stronę jest niższa. W wycenie dobierzemy wariant pod Twój wolumen.
Nie wysyłasz tu żadnych danych — przekazujemy tylko Twoje wybory do formularza wyceny.
Epson WF-M21000 (WorkForce Enterprise D4TW) to flagowe monochromatyczne urządzenie wielofunkcyjne A3 (druk i kopia czarno-biała, skan w kolorze), drukujące 100 str/min w A4 według normy ISO/IEC 24734 — także dwustronnie, dzięki nieruchomej liniowej głowicy (prędkość praktycznie niezależna od pokrycia) — oraz 54 str/min w A3. Obciążenie do 400 000 stron/mies. , wykańczanie z modułem broszur i dziurkaczem, nośniki do SRA3, szyfrowany dysk twardy 320 GB oraz PostScript 3 . Drukuje atramentem bez rozgrzewania — niski pobór energii. Wynajem, dzierżawa lub zakup — serwis i atrament po stronie INTRAX.
Kluczowe cechy
100 str/min mono, także dwustronnie
Nieruchoma liniowa głowica obejmuje całą szerokość strony i drukuje jednym przejazdem: 100 str/min w A4 jednostronnie i dwustronnie (ISO/IEC 24734), praktycznie niezależnie od pokrycia, oraz 54 str/min w A3. Pierwsza strona w 4,9 s — bez czekania na nagrzewanie.
Do dużej produkcji mono
Obciążenie do 400 000 stron miesięcznie (zalecane 8 000–100 000), pojemność papieru do 5 350 arkuszy, wykańczanie z modułem broszur i dziurkaczem oraz nośniki do SRA3 i 350 g/m². Wysokowydajny wkład czarny (do 60 000 stron) ogranicza przestoje.
Skan w kolorze i bezpieczeństwo
Choć druk jest monochromatyczny, ADF skanuje dwustronnie w kolorze do 110 obrazów/min. Szyfrowany dysk twardy 320 GB, bezpieczny wydruk poufny z kodem PIN i szyfrowane połączenia (IPsec, SSL/TLS) — wsparcie wymogów RODO.
Niski pobór energii i mniej części
Druk bez rozgrzewania (TEC 0,4 kWh/tydz.) oznacza niższe zużycie energii niż w laserze, a konstrukcja atramentowa ma mniej części, które się zużywają, i mniej interwencji serwisu. Serwis i atrament po stronie INTRAX.
Pełna specyfikacja
| Typ | Flagowe monochromatyczne urządzenie wielofunkcyjne A3 (druk i kopia czarno-biała, skan w kolorze) klasy enterprise · technologia atramentowa z liniową głowicą · faks opcjonalny (moduł) |
|---|---|
| Prędkość | A4 do 100 str/min (mono) wg ISO/IEC 24734 · dwustronnie A4 również 100 str/min · A3 54 str/min (dwustronnie 36,6 str/min) · pierwsza strona ok. 4,9 s · prędkość praktycznie niezależna od pokrycia (głowica liniowa) |
| Druk dwustronny | Automatyczny dupleks (A4 i A3) |
| Wykańczanie | Moduł finiszera broszur (zszywanie zeszytowe) i dziurkacz — opcjonalny |
| Podajnik / skan | ADF dwustronny · 150 arkuszy · skan w kolorze i w czerni do 60 obrazów/min (1-str.) i 110 obrazów/min (2-str.) · skan do e-mail/FTP/USB |
| Panel / dysk | Kolorowy dotykowy 22,7 cm (9 cali) · szyfrowany dysk twardy 320 GB · ok. 10 GB pamięci |
| Rozdzielczość / języki | Druk do 600 × 2400 dpi · PCL5c, PCL5e, PCL6, PostScript 3, PDF 1.7, ESC/P, ESC/P-R, ESC/Page, ESC/Page-Colour |
| Nośniki | Papier 60–350 g/m² · koperty C4, C5, C6, DL, Nr 10 · SRA3, A3+, pocztówki · format A3 (min. A6) |
| Pojemność papieru | Standardowo 2 350 arkuszy · maksymalnie do 5 350 (opcjonalne podajniki o dużej pojemności) |
| Taca wyjściowa | 550 arkuszy |
| Materiały | Wkład czarny do 60 000 str · bez bębna, utrwalacza i tonera · atrament i pojemnik konserwacyjny — po stronie INTRAX |
| Maks. obciążenie | do 400 000 stron miesięcznie · zalecany cykl pracy 8 000–100 000 stron |
| Łączność | Gigabit Ethernet (10/100/1000) · USB 2.0 i USB 3.0 · Wi-Fi 802.11 a/b/g/n i Wi-Fi Direct — w standardzie |
| Druk mobilny | Mopria Print/Scan · Wi-Fi Direct · druk bezpośredni z pamięci USB |
| Faks | Opcjonalny (moduł Super G3) · 33,6 kb/s · do 2 000 numerów |
| Skan — formaty | BMP, JPEG, TIFF, wielostronicowy TIFF, PDF, PNG · skan do e-mail, FTP i pamięci USB |
| Bezpieczeństwo | Szyfrowany dysk twardy 320 GB · bezpieczny wydruk poufny z kodem PIN · logowanie i kontrola dostępu · IPsec, IEEE 802.1x, SSL/TLS, LDAP · bezpieczne usuwanie danych przy zwrocie |
| Zrównoważony rozwój | Druk bez rozgrzewania — niższe zużycie energii niż w laserze (TEC 0,4 kWh/tydz.) · uśpienie ok. 1,1 W · mniej zużytych materiałów niż w laserze |
| Wymiary / waga | 674 × 757 × 1243 mm · ok. 186 kg |
| Symbol | WF-M21000 D4TW (SKU C11CJ87401) |
| Gwarancja | 12 miesięcy z serwisem na miejscu · dostępne opcjonalne przedłużenie (CoverPlus) |
| Dostępność | Wynajem / dzierżawa lub sprzedaż (wycena) |
Dane wg specyfikacji producenta (Epson) — potwierdzane przy wycenie. Prędkości druku podano wg normy ISO/IEC 24734; rzeczywista wydajność zależy od dokumentów i konfiguracji.
Co obejmuje wynajem
W racie wynajmu — po stronie INTRAX
- Serwis i przeglądy techniczne przez cały okres umowy
- Części zamienne i materiały serwisowe (m.in. pojemnik konserwacyjny)
- Dojazd technika
- Instalacja, konfiguracja i wdrożenie w Twojej sieci
- Jeden partner, jedna faktura
Rozliczane za wydruki — w pakiecie taniej
- Atrament i materiały eksploatacyjne dostarcza INTRAX (rozliczane w wydrukach)
- Stawka za stronę mono (urządzenie drukuje czarno-biało)
- Pakiet stron miesięcznie lub stawka za każdą wydrukowaną stronę — w pakiecie taniej
- Rozliczenie pod Twój realny wolumen (ustalamy przy wycenie)
Start w 3 krokach
Wycena
Dobieramy urządzenie i pakiet pod Twój wolumen — szybko przedstawiamy ofertę.
Dostawa i wdrożenie
Dostarczamy, instalujemy i konfigurujemy urządzenie w Twojej sieci — ze skanowaniem do e-mail i folderów.
Opieka serwisowa
Serwis, materiały i wsparcie przez cały okres umowy — jedna faktura.
Dlaczego INTRAX
Niezależny multidealer
Epson · Sharp · Lexmark · Xerox · Brother — dobieramy urządzenie pod Twoje potrzeby, a nie pod jedną markę. Blisko 30 lat na rynku, własne zaplecze IT, wdrożenia do 80 urządzeń.
Pracujemy na oryginałach
Oryginalny atrament i części — powtarzalna jakość wydruku i mniej niespodzianek w eksploatacji.
Jedna przewidywalna faktura
Urządzenie, serwis, materiały i wydruki na jednej fakturze — przejrzyście, bez ukrytych kosztów.
Bezpieczny druk i zgodność
WF-M21000 z szyfrowanym dyskiem twardym, wydrukiem poufnym (kod PIN) i szyfrowanymi połączeniami; przy zwrocie dane bezpiecznie usuwamy — wsparcie wymogów RODO. Bezpieczny druk →
Najczęstsze pytania
Ile kosztuje wynajem Epson WF-M21000?
Cena wynajmu WF-M21000 zależy od Twojego wolumenu miesięcznego, wybranego pakietu stron lub stawki za stronę, okresu umowy i konfiguracji. W racie są serwis i części po stronie INTRAX, a atrament dostarcza INTRAX i rozlicza w wydrukach — jeden partner, jedna faktura. Wypełnij krótką kwalifikację, a przygotujemy wycenę wynajmu i zakupu.
Co dokładnie obejmuje rata wynajmu — czy serwis i atrament są w cenie?
W racie wynajmu WF-M21000 są: serwis i przeglądy techniczne, części zamienne i wsparcie techniczne, dojazd technika oraz instalacja i konfiguracja. Atrament i materiały (m.in. pojemnik konserwacyjny) dostarcza INTRAX, rozliczane w wydrukach. Wszystko na jednej fakturze — eksploatacja pozostaje po stronie INTRAX.
Wynajem, dzierżawa czy zakup Epson WF-M21000 — co bardziej się opłaca?
Wynajem lub dzierżawa opłacają się, gdy nie chcesz wydatku inwestycyjnego i wolisz przewidywalny koszt miesięczny z serwisem i materiałami po stronie INTRAX. Przy zakupie masz urządzenie na własność, ale eksploatację obsługujesz sam. W wycenie przedstawimy obie opcje pod Twój realny wolumen.
Co się dzieje w razie awarii — kto naprawia WF-M21000?
Awarię zgłaszasz do INTRAX, a serwis, części i dojazd technika są w racie wynajmu — bez dodatkowych kosztów naprawy. Oferujemy dwa poziomy reakcji serwisu: 24 h i 48 h. Dla klientów wymagających ciągłości pracy — przy większym parku maszyn i wolumenie — przygotujemy wariant z urządzeniem zapasowym czekającym u Ciebie, więc przestój ograniczasz do minimum.
Kto zamawia i uzupełnia atrament przy wynajmie WF-M21000?
Atrament i materiały dostarcza INTRAX, rozliczane w wydrukach — nie musisz ich kupować ani pilnować stanów. WF-M21000 to urządzenie monochromatyczne z wysokowydajnym wkładem czarnym (do 60 000 stron), więc uzupełniasz go rzadko, nawet przy dużych nakładach. Rozliczamy wydruki w wycenie pod Twój wolumen.
Czy monochromatyczny druk atramentowy nadaje się do dużej produkcji?
Tak — WF-M21000 to flagowe monochromatyczne urządzenie A3 do intensywnego druku czarno-białego (raporty, umowy, skrypty, materiały wewnętrzne). Zalecany miesięczny wolumen to 8 000–100 000 stron, a maksymalne obciążenie sięga 400 000. Drukuje 100 stron na minutę, ma szyfrowany dysk twardy 320 GB, wykańczanie z modułem broszur i dziurkaczem oraz pojemność papieru do 5 350 arkuszy. To rozwiązanie dla działów poligraficznych i biur o dużym wolumenie druku mono.
Czy prędkość WF-M21000 spada przy druku dwustronnym lub dużym pokryciu?
Nie. WF-M21000 ma nieruchomą, liniową głowicę obejmującą całą szerokość strony, więc drukuje jednym przejazdem — 100 stron na minutę w A4 utrzymuje zarówno jednostronnie, jak i dwustronnie (wg ISO/IEC 24734), praktycznie niezależnie od pokrycia. To realna przewaga nad urządzeniami z ruchomą głowicą, które przy druku dwustronnym i gęstej treści zwalniają.
Czy WF-M21000 skanuje w kolorze, skoro drukuje mono?
Tak. Choć druk i kopia są monochromatyczne, podajnik ADF skanuje dwustronnie w kolorze i w czerni — do 110 obrazów na minutę, prosto do e-mail, FTP lub pamięci USB. Dzięki temu digitalizujesz kolorowe dokumenty, a wydruki produkujesz szybko i tanio w czerni.
Czy jakość druku WF-M21000 dorówna laserowi?
Do zastosowań biurowych i produkcyjnych — tak. WF-M21000 drukuje w rozdzielczości do 600 × 2400 dpi, a pigmentowy atrament daje ostry, kontrastowy tekst odporny na wodę i blaknięcie, więc dokumenty wyglądają profesjonalnie. Obsługuje nośniki do SRA3 i do 350 g/m². Najprościej ocenić jakość na własnym dokumencie — przy wycenie chętnie wykonamy wydruk próbny.
Podobne urządzenia
Wyceń Epson WF-M21000
Dobierzemy konfigurację i pakiet stron pod Twoje potrzeby — szybko przedstawimy ofertę.
Wyceń wynajem Zapytaj o zakup