Wynajem i dzierżawa drukarek
Epson AM-C6000 — wynajem kolorowego MFP A3 (60 str/min A4 ISO)
Wynajem, dzierżawa lub zakup dla firm — dobierzemy urządzenie i warunki pod Twój wolumen mono/kolor.

Kolorowe MFP A3 klasy enterprise — druk, kopia i skan w kolorze, 60 str/min w A4 (ISO/IEC 24734), także w druku dwustronnym, oraz 36 str/min w A3. Nieruchoma liniowa głowica utrzymuje pełną prędkość praktycznie niezależnie od pokrycia; obciążenie do 384 000 stron/mies. Drukuje atramentem bez rozgrzewania — do 65% mniej energii niż laser kolorowy (TEC 0,25 kWh/tydz.) i wydajne wkłady (czarny do 50 000 stron). W wynajmie z serwisem i atramentem po stronie INTRAX.
↓ zaznacz wolumen i otrzymaj wycenę
Szybka wycena — zaznacz i przejdź do formularza
Wydruki kolorowe i mono rozliczane osobno — w pakiecie stawka za stronę jest niższa. W wycenie dobierzemy wariant pod Twój wolumen.
Nie wysyłasz tu żadnych danych — przekazujemy tylko Twoje wybory do formularza wyceny.
Epson AM-C6000 (WorkForce Enterprise) to kolorowe urządzenie wielofunkcyjne A3 (druk, kopia, skan w kolorze) klasy enterprise, drukujące 60 str/min w A4 według normy ISO/IEC 24734 — także dwustronnie, dzięki nieruchomej liniowej głowicy (prędkość praktycznie niezależna od pokrycia) — oraz 36 str/min w A3. Obciążenie do 384 000 stron/mies. , panel 10,1 cala, opcjonalny dysk szyfrowany AES-256 i PostScript 3 . Drukuje atramentem bez rozgrzewania — do 65% mniej energii niż laser kolorowy. Wynajem, dzierżawa lub zakup — serwis i atrament po stronie INTRAX.
Kluczowe cechy
Pełna prędkość, także dwustronnie
Nieruchoma liniowa głowica obejmuje całą szerokość strony i drukuje jednym przejazdem: 60 str/min w A4 jednostronnie i dwustronnie (ISO/IEC 24734), praktycznie niezależnie od pokrycia kolorem, oraz 36 str/min w A3. Zamiast ruchu tam i z powrotem — stabilna wydajność przy dużych zadaniach.
Do dużych wolumenów
Obciążenie do 384 000 stron miesięcznie (zalecane 8 500–60 000), pojemność papieru do 5 150 arkuszy i wydajne wkłady (czarny do 50 000 stron) — mniej przerw na uzupełnianie przy intensywnej pracy w formacie A3.
Bezpieczeństwo klasy firmowej
Bezpieczny wydruk poufny z kodem PIN, logowanie oraz szyfrowane połączenia (IPsec, SSL/TLS), a opcjonalnie szyfrowany dysk twardy AES-256. Wsparcie wymogów RODO; przy zwrocie urządzenia dane bezpiecznie usuwamy.
Niski koszt i mniej części
Do 65% mniej energii niż laser kolorowy (TEC 0,25 kWh/tydz.), a konstrukcja atramentowa nie ma bębna, utrwalacza ani tonera — mniej elementów, które się zużywają, i mniej interwencji serwisu. Serwis i atrament po stronie INTRAX.
Pełna specyfikacja
| Typ | Kolorowe urządzenie wielofunkcyjne A3 (druk, kopia, skan w kolorze) klasy enterprise · technologia atramentowa z liniową głowicą i weryfikacją dysz (NVT) · faks opcjonalny (moduł) |
|---|---|
| Prędkość | A4 do 60 str/min (mono i kolor) wg ISO/IEC 24734 · dwustronnie A4 również 60 str/min · A3 36 str/min (dwustronnie 20 str/min) · pierwsza strona ok. 4,5 s · prędkość praktycznie niezależna od pokrycia (głowica liniowa) |
| Druk dwustronny | Automatyczny dupleks (A4 i A3) |
| Podajnik / skan | ADF dwustronny · 150 arkuszy · skan do 60 obrazów/min (1-str.) i 120 obrazów/min (2-str.), w kolorze lub w czerni · skan do e-mail/FTP/folderu/USB |
| Panel / pamięć | Kolorowy dotykowy 10,1 cala (25,7 cm) · 8 GB pamięci · opcjonalny dysk twardy 320 GB szyfrowany AES-256 |
| Rozdzielczość / języki | Druk do 600 × 2400 dpi · PCL5c, PCL5e, PCL6, PostScript 3, PDF 1.7, ESC/P-R, ESC/Page, ESC/Page-Colour |
| Nośniki | Papier 52–300 g/m² (podajnik uniwersalny i kasety) · koperty C4, C5, C6, DL, Nr 10 · format A3 (min. A6) |
| Pojemność papieru | Standardowo 1 150 arkuszy (2 kasety 500 + podajnik uniwersalny 150) · maksymalnie do 5 150 (opcjonalne kasety i podajnik LCT 3 000) |
| Taca wyjściowa | 500 arkuszy |
| Materiały | Wkład czarny do 50 000 str · kolorowe CMY do 30 000 str · bez bębna, utrwalacza i tonera · atrament i pojemnik konserwacyjny — po stronie INTRAX |
| Maks. obciążenie | do 384 000 stron miesięcznie · zalecany cykl pracy 8 500–60 000 stron |
| Łączność | Gigabit Ethernet (10/100/1000) · USB 3.2 Gen 1 i USB 2.0 · Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac — opcjonalnie (moduł) |
| Druk mobilny | Epson Connect · Apple AirPrint · Mopria Print/Scan · Epson Smart Panel |
| Faks | Opcjonalny (moduł Super G3) · mono i kolor · 33,6 kb/s · do 2 000 numerów |
| Skan — formaty | BMP, JPEG, TIFF, wielostronicowy TIFF, PDF, PDF/A, PNG · skan do e-mail, FTP, folderu i pamięci USB · moduł OCR (przeszukiwalny PDF) opcjonalnie |
| Druk z USB / panelu | Bezpośredni wydruk z pamięci USB oraz z panelu urządzenia |
| Bezpieczeństwo | Bezpieczny wydruk poufny z kodem PIN · logowanie i kontrola dostępu · IPsec, IEEE 802.1x, SSL/TLS, LDAP · opcjonalny dysk szyfrowany AES-256 · zabezpieczenia sieci bezprzewodowej do WPA3 (z opcjonalnym modułem Wi-Fi) · bezpieczne usuwanie danych przy zwrocie |
| Zrównoważony rozwój | Druk bez rozgrzewania — do 65% mniej energii niż laser kolorowy (TEC 0,25 kWh/tydz.) · uśpienie ok. 1 W · mniej zużytych materiałów niż w laserze |
| Wymiary / waga | 555 × 620 × 963 mm · ok. 102 kg |
| Symbol | AM-C6000 (SKU C11CJ91401) |
| Gwarancja | 12 miesięcy z serwisem na miejscu · dostępne opcjonalne przedłużenie (CoverPlus) |
| Dostępność | Wynajem / dzierżawa lub sprzedaż (wycena) |
Dane wg specyfikacji producenta (Epson) — potwierdzane przy wycenie. Prędkości druku podano wg normy ISO/IEC 24734; rzeczywista wydajność zależy od dokumentów i konfiguracji.
Co obejmuje wynajem
W racie wynajmu — po stronie INTRAX
- Serwis i przeglądy techniczne przez cały okres umowy
- Części zamienne i materiały serwisowe (m.in. pojemnik konserwacyjny)
- Dojazd technika
- Instalacja, konfiguracja i wdrożenie w Twojej sieci
- Jeden partner, jedna faktura
Rozliczane za wydruki — w pakiecie taniej
- Atrament i materiały eksploatacyjne dostarcza INTRAX (rozliczane w wydrukach)
- Osobna stawka za stronę mono i kolor (kolor droższy)
- Pakiet stron miesięcznie lub stawka za każdą wydrukowaną stronę — w pakiecie taniej
- Rozliczenie pod Twój realny wolumen mono/kolor (ustalamy przy wycenie)
Start w 3 krokach
Wycena
Dobieramy urządzenie i pakiet pod Twój wolumen mono/kolor — szybko przedstawiamy ofertę.
Dostawa i wdrożenie
Dostarczamy, instalujemy i konfigurujemy urządzenie w Twojej sieci — ze skanowaniem do e-mail i folderów.
Opieka serwisowa
Serwis, materiały i wsparcie przez cały okres umowy — jedna faktura.
Dlaczego INTRAX
Niezależny multidealer
Epson · Sharp · Lexmark · Xerox · Brother — dobieramy urządzenie pod Twoje potrzeby, a nie pod jedną markę. Blisko 30 lat na rynku, własne zaplecze IT, wdrożenia do 80 urządzeń.
Pracujemy na oryginałach
Oryginalny atrament i części — powtarzalna jakość wydruku i mniej niespodzianek w eksploatacji.
Jedna przewidywalna faktura
Urządzenie, serwis, materiały i wydruki na jednej fakturze — przejrzyście, bez ukrytych kosztów.
Bezpieczny druk i zgodność
AM-C6000 z wydrukiem poufnym (kod PIN) i szyfrowanymi połączeniami, a opcjonalnie z szyfrowanym dyskiem AES-256; przy zwrocie dane bezpiecznie usuwamy — wsparcie wymogów RODO. Bezpieczny druk →
Najczęstsze pytania
Ile kosztuje wynajem Epson AM-C6000?
Cena wynajmu AM-C6000 zależy od Twojego wolumenu miesięcznego (osobno mono i kolor), wybranego pakietu stron lub stawki za stronę, okresu umowy i konfiguracji. W racie są serwis i części po stronie INTRAX, a atrament dostarcza INTRAX i rozlicza w wydrukach — jeden partner, jedna faktura. Wypełnij krótką kwalifikację, a przygotujemy wycenę wynajmu i zakupu.
Co dokładnie obejmuje rata wynajmu — czy serwis i atrament są w cenie?
W racie wynajmu AM-C6000 są: serwis i przeglądy techniczne, części zamienne i wsparcie techniczne, dojazd technika oraz instalacja i konfiguracja. Atrament i materiały (m.in. pojemnik konserwacyjny) dostarcza INTRAX, rozliczane w wydrukach — osobno mono i kolor. Wszystko na jednej fakturze — eksploatacja pozostaje po stronie INTRAX.
Wynajem, dzierżawa czy zakup Epson AM-C6000 — co bardziej się opłaca?
Wynajem lub dzierżawa opłacają się, gdy nie chcesz wydatku inwestycyjnego i wolisz przewidywalny koszt miesięczny z serwisem i materiałami po stronie INTRAX. Przy zakupie masz urządzenie na własność, ale eksploatację obsługujesz sam. W wycenie przedstawimy obie opcje pod Twój realny wolumen mono i kolor.
Co się dzieje w razie awarii — kto naprawia AM-C6000?
Awarię zgłaszasz do INTRAX, a serwis, części i dojazd technika są w racie wynajmu — bez dodatkowych kosztów naprawy. Oferujemy dwa poziomy reakcji serwisu: 24 h i 48 h. Dla klientów wymagających ciągłości pracy — przy większym parku maszyn i wolumenie — przygotujemy wariant z urządzeniem zapasowym czekającym u Ciebie, więc przestój ograniczasz do minimum.
Kto zamawia i uzupełnia atrament przy wynajmie AM-C6000?
Atrament i materiały dostarcza INTRAX, rozliczane w wydrukach — nie musisz ich kupować ani pilnować stanów. AM-C6000 korzysta z wydajnych wkładów: czarnego do 50 000 stron oraz kolorowych CMY do 30 000 stron — wysokie wydajności oznaczają rzadsze wymiany i mniej przestojów. Rozliczamy je w wydrukach mono i kolor.
Czy druk atramentowy Epson nadaje się do firmy i dużych wolumenów?
Tak — AM-C6000 to wydajne urządzenie A3 klasy enterprise: zalecany miesięczny wolumen to 8 500–60 000 stron, a maksymalne obciążenie sięga 384 000. Drukuje 60 stron na minutę w A4 (36 w A3), a wydajne wkłady (czarny do 50 000, kolory do 30 000 stron) pozwalają pracować długo bez częstej wymiany. Atrament pigmentowy daje wydruki odporne na wodę i blaknięcie, a opcjonalnie dołożysz szyfrowany dysk twardy AES-256. To rozwiązanie dla biur o wysokim wolumenie, które chcą niższych kosztów eksploatacji (energia, mniej części).
Czy prędkość AM-C6000 spada przy druku dwustronnym lub dużym pokryciu?
Nie. AM-C6000 ma nieruchomą, liniową głowicę obejmującą całą szerokość strony (7 230 dysz na kolor), więc drukuje jednym przejazdem — 60 stron na minutę w A4 utrzymuje zarówno jednostronnie, jak i dwustronnie (wg ISO/IEC 24734), praktycznie niezależnie od pokrycia kolorem. To realna przewaga nad urządzeniami z ruchomą głowicą, które przy druku dwustronnym i grafice zwalniają.
Czy głowica atramentowa AM-C6000 zasycha przy rzadszym druku?
Przy normalnej pracy biurowej ryzyko zaschnięcia jest minimalne — urządzenie zaprojektowano do druku ciągłego, a głowica jest zamontowana na stałe na cały okres życia urządzenia i nie jest materiałem eksploatacyjnym. Druk bez rozgrzewania eliminuje degradację termiczną znaną z głowic termicznych konkurencji, a technologia weryfikacji dysz (NVT) monitoruje je na bieżąco i kompensuje pracę bez przerywania druku. Przy wynajmie pełna opieka serwisowa jest po stronie INTRAX.
Czy jakość druku AM-C6000 dorówna laserowi?
Do zastosowań biurowych — tak. AM-C6000 drukuje w rozdzielczości do 600 × 2400 dpi, a pigmentowy atrament daje ostry, kontrastowy tekst oraz wydruki odporne na wodę i blaknięcie, więc dokumenty i prezentacje wyglądają profesjonalnie. Najprościej ocenić jakość na własnym dokumencie — przy wycenie chętnie wykonamy wydruk próbny.
Podobne urządzenia
Wyceń Epson AM-C6000
Dobierzemy konfigurację i pakiet stron pod Twoje potrzeby — szybko przedstawimy ofertę.
Wyceń wynajem Zapytaj o zakup