Wynajem i dzierżawa drukarek
Epson AM-C10000 — wynajem kolorowego MFP A3 (100 str/min A4 ISO)
Wynajem, dzierżawa lub zakup dla firm — dobierzemy urządzenie i warunki pod Twój wolumen mono/kolor.

Flagowe kolorowe MFP A3 do produkcji dużych nakładów — druk, kopia i skan w kolorze, 100 str/min w A4 (ISO/IEC 24734), także w druku dwustronnym, oraz 57 str/min w A3. Nieruchoma liniowa głowica utrzymuje pełną prędkość praktycznie niezależnie od pokrycia; obciążenie do 960 000 stron/mies., wykańczanie (zszywanie i dziurkowanie) i nośniki do SRA3. Drukuje atramentem bez rozgrzewania — do 93% mniej energii niż laser (TEC 0,3 kWh/tydz.). Szyfrowany dysk SSD 480 GB. W wynajmie z serwisem i atramentem po stronie INTRAX.
↓ zaznacz wolumen i otrzymaj wycenę
Szybka wycena — zaznacz i przejdź do formularza
Wydruki kolorowe i mono rozliczane osobno — w pakiecie stawka za stronę jest niższa. W wycenie dobierzemy wariant pod Twój wolumen.
Nie wysyłasz tu żadnych danych — przekazujemy tylko Twoje wybory do formularza wyceny.
Epson AM-C10000 (WorkForce Enterprise) to flagowe kolorowe urządzenie wielofunkcyjne A3 (druk, kopia, skan w kolorze) do produkcji dużych nakładów, drukujące 100 str/min w A4 według normy ISO/IEC 24734 — także dwustronnie, dzięki nieruchomej liniowej głowicy (prędkość praktycznie niezależna od pokrycia) — oraz 57 str/min w A3. Obciążenie do 960 000 stron/mies. , wykańczanie (zszywanie i dziurkowanie), nośniki do SRA3 i 350 g/m², szyfrowany dysk SSD 480 GB oraz PostScript 3 . Drukuje atramentem bez rozgrzewania — do 93% mniej energii niż laser. Wynajem, dzierżawa lub zakup — serwis i atrament po stronie INTRAX.
Kluczowe cechy
100 str/min, także dwustronnie
Nieruchoma liniowa głowica obejmuje całą szerokość strony i drukuje jednym przejazdem: 100 str/min w A4 jednostronnie i dwustronnie (ISO/IEC 24734), praktycznie niezależnie od pokrycia kolorem, oraz 57 str/min w A3. Pierwsza strona w 4,7 s — bez czekania na nagrzewanie.
Do produkcji dużych nakładów
Obciążenie do 960 000 stron miesięcznie (zalecane 8 000–100 000), pojemność papieru do 5 350 arkuszy, wykańczanie (automatyczne zszywanie i dziurkowanie) oraz nośniki do SRA3 i 350 g/m². Wydajne wkłady (czarny do 57 000, kolory do 48 000 stron) ograniczają przestoje.
Bezpieczeństwo klasy enterprise
Szyfrowany dysk SSD 480 GB (AES), moduł TPM, bezpieczny wydruk poufny z kodem PIN oraz szyfrowane połączenia (IPsec, SSL/TLS) i Wi-Fi do WPA3. Wsparcie wymogów RODO; przy zwrocie dane bezpiecznie usuwamy.
Do 93% mniej energii niż laser
Druk bez rozgrzewania (TEC 0,3 kWh/tydz.) oznacza do 93% niższe zużycie energii niż porównywalne kolorowe urządzenia laserowe A3, a konstrukcja atramentowa ma mniej części, które się zużywają. Serwis i atrament po stronie INTRAX.
Pełna specyfikacja
| Typ | Flagowe kolorowe urządzenie wielofunkcyjne A3 (druk, kopia, skan w kolorze) klasy enterprise · technologia atramentowa z liniową głowicą · faks opcjonalny (moduł) |
|---|---|
| Prędkość | A4 do 100 str/min (mono i kolor) wg ISO/IEC 24734 · dwustronnie A4 również 100 str/min · A3 57 str/min (dwustronnie 36,6 str/min) · pierwsza strona ok. 4,7 s · prędkość praktycznie niezależna od pokrycia (głowica liniowa) |
| Druk dwustronny | Automatyczny dupleks (A4 i A3) |
| Wykańczanie | Automatyczne zszywanie i dziurkowanie — opcjonalny moduł finiszera |
| Podajnik / skan | ADF dwustronny · 150 arkuszy · skan do 60 obrazów/min (1-str.) i 120 obrazów/min (2-str.), w kolorze lub w czerni · skan do e-mail/FTP/USB |
| Panel / dysk | Kolorowy dotykowy 10,1 cala (25,7 cm) · szyfrowany dysk SSD 480 GB (AES) · moduł TPM |
| Rozdzielczość / języki | Druk do 600 × 2400 dpi · PCL5c, PCL5e, PCL6, PostScript 3, PDF 1.7, ESC/P, ESC/P-R, ESC/Page, ESC/Page-Colour |
| Nośniki | Papier 52–350 g/m² · formaty od A6 do SRA3 (w tym A3, A3+) · koperty C4, C5, C6, DL, Nr 10 · kalka techniczna, pocztówki |
| Pojemność papieru | Standardowo 2 350 arkuszy · maksymalnie do 5 350 (opcjonalne podajniki o dużej pojemności, w tym A3/SRA3) |
| Taca wyjściowa | 550 arkuszy |
| Materiały | Wkład czarny do 57 000 str · kolorowe CMY do 48 000 str · bez bębna, utrwalacza i tonera · atrament i pojemnik konserwacyjny — po stronie INTRAX |
| Maks. obciążenie | do 960 000 stron miesięcznie · zalecany cykl pracy 8 000–100 000 stron |
| Łączność | Gigabit Ethernet (10/100/1000) · USB 2.0 i USB 3.0 · Wi-Fi 802.11 a/b/g/n i Wi-Fi Direct — w standardzie |
| Druk mobilny | Epson Connect (iPrint, Email Print, Remote Print, Scan-to-Cloud) · Apple AirPrint · Mopria Print/Scan |
| Faks | Opcjonalny (moduł faksu) · mono i kolor · 33,6 kb/s · do 2 000 numerów |
| Skan — formaty | BMP, JPEG, TIFF, wielostronicowy TIFF, PDF, PNG · skan do e-mail, FTP i pamięci USB |
| Bezpieczeństwo | Szyfrowany dysk SSD 480 GB (AES) · moduł TPM (Trusted Platform Module) · bezpieczny wydruk poufny z kodem PIN · logowanie i kontrola dostępu · IPsec, IEEE 802.1x, SSL/TLS, LDAP · zabezpieczenia sieci bezprzewodowej do WPA3 · bezpieczne usuwanie danych przy zwrocie |
| Zrównoważony rozwój | Druk bez rozgrzewania — do 93% mniej energii niż porównywalne kolorowe MFP laserowe A3 (TEC 0,3 kWh/tydz.) · uśpienie ok. 0,5 W · mniej zużytych materiałów niż w laserze |
| Wymiary / waga | 674 × 765 × 1243 mm · ok. 181 kg |
| Symbol | AM-C10000 (SKU C11CL56401) |
| Gwarancja | 12 miesięcy z serwisem na miejscu · dostępne opcjonalne przedłużenie (CoverPlus) |
| Dostępność | Wynajem / dzierżawa lub sprzedaż (wycena) |
Dane wg specyfikacji producenta (Epson) — potwierdzane przy wycenie. Prędkości druku podano wg normy ISO/IEC 24734; oszczędność energii wg porównania Epson z kolorowymi MFP laserowymi A3 76–100 str/min. Rzeczywista wydajność zależy od dokumentów i konfiguracji.
Co obejmuje wynajem
W racie wynajmu — po stronie INTRAX
- Serwis i przeglądy techniczne przez cały okres umowy
- Części zamienne i materiały serwisowe (m.in. pojemnik konserwacyjny)
- Dojazd technika
- Instalacja, konfiguracja i wdrożenie w Twojej sieci
- Jeden partner, jedna faktura
Rozliczane za wydruki — w pakiecie taniej
- Atrament i materiały eksploatacyjne dostarcza INTRAX (rozliczane w wydrukach)
- Osobna stawka za stronę mono i kolor (kolor droższy)
- Pakiet stron miesięcznie lub stawka za każdą wydrukowaną stronę — w pakiecie taniej
- Rozliczenie pod Twój realny wolumen mono/kolor (ustalamy przy wycenie)
Start w 3 krokach
Wycena
Dobieramy urządzenie i pakiet pod Twój wolumen mono/kolor — szybko przedstawiamy ofertę.
Dostawa i wdrożenie
Dostarczamy, instalujemy i konfigurujemy urządzenie w Twojej sieci — ze skanowaniem do e-mail i folderów.
Opieka serwisowa
Serwis, materiały i wsparcie przez cały okres umowy — jedna faktura.
Dlaczego INTRAX
Niezależny multidealer
Epson · Sharp · Lexmark · Xerox · Brother — dobieramy urządzenie pod Twoje potrzeby, a nie pod jedną markę. Blisko 30 lat na rynku, własne zaplecze IT, wdrożenia do 80 urządzeń.
Pracujemy na oryginałach
Oryginalny atrament i części — powtarzalna jakość wydruku i mniej niespodzianek w eksploatacji.
Jedna przewidywalna faktura
Urządzenie, serwis, materiały i wydruki na jednej fakturze — przejrzyście, bez ukrytych kosztów.
Bezpieczny druk i zgodność
AM-C10000 z szyfrowanym dyskiem SSD (AES) i modułem TPM, wydrukiem poufnym (kod PIN) i szyfrowanymi połączeniami; przy zwrocie dane bezpiecznie usuwamy — wsparcie wymogów RODO. Bezpieczny druk →
Najczęstsze pytania
Ile kosztuje wynajem Epson AM-C10000?
Cena wynajmu AM-C10000 zależy od Twojego wolumenu miesięcznego (osobno mono i kolor), wybranego pakietu stron lub stawki za stronę, okresu umowy i konfiguracji. W racie są serwis i części po stronie INTRAX, a atrament dostarcza INTRAX i rozlicza w wydrukach — jeden partner, jedna faktura. Wypełnij krótką kwalifikację, a przygotujemy wycenę wynajmu i zakupu.
Co dokładnie obejmuje rata wynajmu — czy serwis i atrament są w cenie?
W racie wynajmu AM-C10000 są: serwis i przeglądy techniczne, części zamienne i wsparcie techniczne, dojazd technika oraz instalacja i konfiguracja. Atrament i materiały (m.in. pojemnik konserwacyjny) dostarcza INTRAX, rozliczane w wydrukach — osobno mono i kolor. Wszystko na jednej fakturze — eksploatacja pozostaje po stronie INTRAX.
Wynajem, dzierżawa czy zakup Epson AM-C10000 — co bardziej się opłaca?
Wynajem lub dzierżawa opłacają się, gdy nie chcesz wydatku inwestycyjnego i wolisz przewidywalny koszt miesięczny z serwisem i materiałami po stronie INTRAX. Przy zakupie masz urządzenie na własność, ale eksploatację obsługujesz sam. W wycenie przedstawimy obie opcje pod Twój realny wolumen mono i kolor.
Co się dzieje w razie awarii — kto naprawia AM-C10000?
Awarię zgłaszasz do INTRAX, a serwis, części i dojazd technika są w racie wynajmu — bez dodatkowych kosztów naprawy. Oferujemy dwa poziomy reakcji serwisu: 24 h i 48 h. Dla klientów wymagających ciągłości pracy — przy większym parku maszyn i wolumenie — przygotujemy wariant z urządzeniem zapasowym czekającym u Ciebie, więc przestój ograniczasz do minimum.
Kto zamawia i uzupełnia atrament przy wynajmie AM-C10000?
Atrament i materiały dostarcza INTRAX, rozliczane w wydrukach — nie musisz ich kupować ani pilnować stanów. AM-C10000 korzysta z wysokowydajnych wkładów: czarnego do 57 000 stron oraz kolorowych CMY do 48 000 stron — duże wydajności oznaczają rzadsze wymiany i mniej przestojów przy produkcji dużych nakładów. Rozliczamy je w wydrukach mono i kolor.
Czy druk atramentowy Epson nadaje się do dużej produkcji i wysokich wolumenów?
Tak — AM-C10000 to flagowe urządzenie A3 do wewnętrznej produkcji dużych nakładów (działy poligraficzne, reprografia, punkty ksero). Zalecany miesięczny wolumen to 8 000–100 000 stron, a maksymalne obciążenie sięga 960 000. Drukuje 100 stron na minutę, ma szyfrowany dysk SSD 480 GB, wykańczanie (zszywanie i dziurkowanie) oraz pojemność papieru do 5 350 arkuszy. Atrament pigmentowy daje wydruki odporne na wodę i blaknięcie. To rozwiązanie dla najbardziej wymagających środowisk druku.
Czy prędkość AM-C10000 spada przy druku dwustronnym lub dużym pokryciu?
Nie. AM-C10000 ma nieruchomą, liniową głowicę obejmującą całą szerokość strony (8 676 dysz na kolor), więc drukuje jednym przejazdem — 100 stron na minutę w A4 utrzymuje zarówno jednostronnie, jak i dwustronnie (wg ISO/IEC 24734), praktycznie niezależnie od pokrycia kolorem. To realna przewaga nad urządzeniami z ruchomą głowicą, które przy druku dwustronnym i grafice zwalniają.
Czy głowica atramentowa AM-C10000 zasycha przy rzadszym druku?
Przy normalnej pracy biurowej ryzyko zaschnięcia jest minimalne — urządzenie zaprojektowano do druku ciągłego. Głowica jest zamontowana na stałe na cały okres życia urządzenia i nie jest materiałem eksploatacyjnym, a druk bez rozgrzewania eliminuje degradację termiczną znaną z głowic termicznych konkurencji. Drukarka sama dba o drożność: okresowo czyści dysze bez udziału użytkownika. Przy wynajmie pełna opieka serwisowa jest po stronie INTRAX.
Czy jakość druku AM-C10000 dorówna laserowi?
Do zastosowań biurowych i lekkiej produkcji — tak. AM-C10000 drukuje w rozdzielczości do 600 × 2400 dpi, a pigmentowy atrament daje ostry, kontrastowy tekst oraz wydruki odporne na wodę i blaknięcie, więc dokumenty i materiały wyglądają profesjonalnie. Obsługuje też nośniki do SRA3 i do 350 g/m². Najprościej ocenić jakość na własnym dokumencie — przy wycenie chętnie wykonamy wydruk próbny.
Podobne urządzenia
Wyceń Epson AM-C10000
Dobierzemy konfigurację i pakiet stron pod Twoje potrzeby — szybko przedstawimy ofertę.
Wyceń wynajem Zapytaj o zakup